Könyvtárosaink személyesen, telefonon vagy e-mailben tájékoztatják az olvasókat a könyvtár állományáról, szolgáltatásairól, a hagyományos és elektronikus információforrásokról, az alapvető fontosságú monográfiákról, rendszerező művekről és egyéb segédkönyvekről. Segítséget nyújtanak a könyvtár által előfizetett belföldi és külföldi digitális gyűjtemények, illetve az EUROSTAT és a KSH már hivatalosan publikált adatbázisainak használatához. Az intézmény szolgáltatásaiban régóta nagy szerepet töltenek be a szakirodalmi adatbázisok, melyek segítségével több millió teljes szövegű folyóiratcikkhez férhetnek hozzá elektronikus formában. Munkatársaink személyesen vagy e-mailben történő megrendelésre – térítés ellenében – adatszolgáltatást, irodalomkutatást vállalnak a könyvtárban megtalálható vagy a könyvtárból elérhető dokumentumokból.
Az írásbeli tájékoztatás díjtételei
Az információkérésre adott adatszolgáltatás munkadíja 4500 Ft/óra (minden megkezdett óra egésznek számít, az első óra ingyenes).
Ha igénybe kívánja venni szolgáltatásainkat, e-mailben a #SSS#PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnRhamVrb3p0YXRhc0Brc2hrb255dnRhci5odSI+dGFqZWtvenRhdGFzQGtzaGtvbnl2dGFyLmh1PC9hPg==#EEE# címen, vagy telefonon a +36-1-345-6036-as telefonszámon teheti meg.
Kéziratgyűjtemény
Kézirattárunk állományában mind irattípusuk, mind pedig tartalmuk szerint igen változatos dokumentumokat őrzünk. A hagyatékok között vannak a tulajdonosuk életére vonatkozó iratok (például anyakönyvi kivonat, magánlevelezések, naplók, családi fotók), tudományos tevékenységükkel kapcsolatos dokumentumok (tudományos munkák kéziratai, konferencia meghívók), valamint hivatali működésüket bemutató anyagok (kinevezések, nyugdíjazások, szerződések). A könyvtár és kézirattár történetére vonatkozó feljegyzések, beszámolók, utasítások is gazdagítják az állományt.
A feldolgozott anyagok között megtalálható például Kovács Alajos, Thirring Gusztáv, Thirring Lajos, Gombás Géza, Buday László és Csahók István hagyatéka. A még fel nem tárt kéziratok közül Thirring Lajos, Elekes Dezső, Gyulay Ferenc, Kőrösy József, Józan Péter és Reisz László anyagait érdemes megemlíteni.
Kézirattárunk, mint a könyvtár különgyűjteményeinek egyike, érvényes olvasójegy és külön kutatói engedély birtokában érhető el elsősorban a kutatók, de az érdeklődők számára is.
Könyvtárunk katalógusában, a raktári jelzet szerinti keresés alatt, az V (mint 5-ös számú egység) A, B, C (méret szerinti csoportosítás) jelzet beírásával (tehát: V A, V B, V C) megtekinthetik az eddig feldogozott állományunkat. Ezen keresési módszer alapján 2600 darab kézirat érhető el.
A kéziratokkal kapcsolatban kollégánk, Derda Dávid a +36-1-345-6305-ös telefonszámon vagy a #SSS#PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOmRlcmRhLmRhdmlkQGtzaGtvbnl2dGFyLmh1Ij5kZXJkYS5kYXZpZEBrc2hrb255dnRhci5odTwvYT4=#EEE# e-mailen keresztül is szívesen ad felvilágosítást.