Labdarúgó-világbajnokság statisztika (1930-2018)
2022. december 18-án véget ér a 22. labdarúgó-világbajnokság, ennek alkalmából összegyűjtöttünk néhány statisztikai érdekességet a futball-világbajnokság eddigi történetéből.
Az eddig megrendezett 21 labdarúgó-világbajnokságból kilencet dél-amerikai ország (Brazília ötöt, Uruguay és Argentína kettőt), tizenkettőt pedig európai ország (Olaszország és Németország négyet, Franciaország kettőt, Anglia és Spanyolország egyet-egyet) nyert meg.
A magyar labdarúgó-válogatott a futball-világbajnokság történetében a legnagyobb sikereit 1938-ban és 1954-ben érte el ezüstérmesként, illetve az 1954-es bajnokságon hazánk játékosai szerezték a legtöbb gólt, szám szerint 27-et, amiből 11 góllal Kocsis Sándor lett a világbajnokság gólkirálya. Érdekesség, hogy az 1982-es Magyarország–Salvador 10–1-es végeredményű meccs a világbajnokságok történetében az egyetlen mérkőzés, amelyen egy csapat két számjegyű gólt szerzett. Hazánk csapata utoljára 1986-ban szerepelt labdarúgó-világbajnokságon, ekkor a 18. helyen végzett.
A szöveg forrásai: https://hu.wikipedia.org/wiki/Labdarúgó-világbajnokság
Mennyi zöldséget és gyümölcsöt esznek az Európai Unióban élők naponta?
2019-ben végeztek egy felmérést az Európai Unióban élők között a zöldség- és gyümölcsfogyasztási szokásaikról, amiből kiderült, hogy átlagosan az EU lakosságának több mint fele (55%) eszik naponta 1-4 adag gyümölcsöt és zöldséget. Az EU-tagállamok közül Írországban (a lakosság 33%-a) fogyasztják el legtöbben az ajánlott napi 5 adag zöldséget és gyümölcsöt, míg legkevesebben Romániában (a lakosság 2%-a). A magyar lakosság nagy része (55%) naponta 1-4 adag zöldséget és gyümölcsöt fogyaszt, 36%-a kihagyja, míg 8%-a 5-nél több alkalommal fogyasztja ezeket. A felmérés azt is kimutatta, hogy a nők napi gyümölcs- és zöldségbevitele magasabb, mint a férfiaké. A kutatás eredményeiről az alábbi infografikán olvashatnak többet.
Forrás: https://ec.europa.eu/eurostat/