Péczely Dóra szerkesztésében készült Budapest off: kortárs novellák című kötetben tizenhárom kortárs magyar író: Berg Judit, Dániel András, Gévai Csilla, Gimesi Dóra, Jeli Viktória, Kalapos Éva Veronika, Kemény Zsófi, Kertész Erzsi, Kiss Tibor Noé, Mészöly Ágnes, Molnár T. Eszter, Tasnádi István és Totth Benedek története olvasható, amelyek a főváros egy-egy kis szegletében játszódnak a belvárostól a külvárosig. A novellák kamasz szereplőinek történeteiből kirajzolódik a főváros ezer arca, íze, illata, árnyalata, múltja és különösen a jelene.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem kutatói a főváros 150. születésnapja alkalmából készítették el a Budapest 150: tanulmányok a főváros jubileumára című tanulmánykötetüket. A könyv szerzői Budapest történetét földrajz-, társadalom-, gazdasági- és várostörténeti szemszögből ismertetik.
Kordos Szabolcs Egy város titkai című fotókkal illusztrált könyvében Budapest számos épületének, ismert és ismeretlen helyének titkait tárja fel. A szerző bemutatja az eltűnt városrészeket, az egykor ünnepelt hírességek otthonait, és a könyvet olvasva megismerhetjük azokat az embereket, sorsokat, történeteket, amelyek ezt a várost alakították.
Bartos Erika, a népszerű gyermekkönyvíró eredeti végzettsége építész. Az írónő a Budapest rajzban című képeskönyvében a magyar főváros épületeit építészettörténeti szempontból mutatja be az általa készített építészeti rajzok segítségével.