Jó tudni! – A szellemi tulajdonvédelem I.
A könyv és a szerzői jogok, illetve a szellemi tulajdon világnapja apropóján indítjuk útjára új sorozatunkat, ezzel is szeretnénk felhívni a figyelmet a téma fontosságára. Először tekintsük át azt, hogy mit jelent, mi a célja, milyen területei vannak, és milyen szervezet fogja össze a hozzá kapcsolódó világnapot világszerte és hazánkban.
(Kép: pixabay.com)
Rubik-kocka: Ben-Rock képe a Pixabay-en |
A szellemi tulajdonvédelem területén 2020-ban négy híres magyar évfordulós kerül reflektorfénybe: Jedlik Ányos, Gábor Dénes Béres József, és Moholy-Nagy László. Három magyar feltaláló és egy világhírű magyar művész.
Felkerült a 20 000. kötet a Magyar Elektronikus Könyvtárba
A Magyar Elektronikus Könyvtár (MEK) 1994-ben indult. A célja, hogy összegyűjtse a magyar vagy magyar vonatkozású, digitalizált formában létrejött vagy digitalizált, tudományos, kulturális és oktatási tartalmú, könyvjellegű, nyilvánosan szolgáltatható dokumentumokat. A kezdeményezést 1999-ben fogadta el az Országos Széchényi Könyvtár.
Újabb tárlatot tett online elérhetővé a Szépművészeti Múzeum
Újabb tartalommal bővült a Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria virtuális tárlata.
A Változatok a realizmusra – Munkácsytól Mednyánszkyig című kiállítás után a magyarországi barokk művészetet bemutató kiállítás is bejárható virtuálisan a Szépművészeti Múzeum honlapján. A tárlaton a magyarországi barokk számos izgalmas alkotása és művésze ismerhető meg az 1600-as évek elejétől a XVIII. század végéig. A kiállítás összesen csaknem harminc műtárgyat mutat be.