A következő cimkéjű bejegyzések mutatása: statisztika
Sör nemzetközi napja
2008 óta augusztus első pénteke a sör nemzetközi napja. Az ünnep gondolata egy, az Amerikai Egyesült Államokban, Santa Cruzban található sörözőben fogalmazódott meg először. Azóta a világ több mint száz országában, különböző rendezvényekkel ünneplik az emberiség egyik legősibb és legfontosabb italát.
TovábbJúlius 11. - A népesedés világnapja
Az infografikán azt szemléltetjük, hogyan fog változni Magyarország népességének összetétele 2025-ben és 2035-ben. 2015-ben a legnagyobb korcsoportot a 15 és 34 év közöttiek alkották, mintegy 2,4 millió fővel. Az előrejelzések szerint azonban 2035-re a 65 év felettiek képviselik a legnépesebb csoportot, több mint 2 millió fővel.
(Kép: pixabay.com)
Június 12. – A gyermekmunka elleni világnap
A gyermekmunka elleni világnapot először 2002-ben, a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet, az ILO kezdeményezésére tartották meg.
TovábbMájus 13. – Távközlési világnap
1865. május 17-én Párizsban aláírták a Nemzetközi Távközlési Egyesület létrehozásáról szóló alapító okmányt. Ennek emlékére 1968 óta tartják a távközlési világnapot.
TovábbMa van a fagylalt napja
2013-ban indult útjára az országos Fagylalt nap (a Torkos Csütörtök mintájára), ahol fagylaltokat vásárolhatunk féláron, az akcióhoz csatlakozott készítőktől.
A május 8-ára azért esett a választás, mert a nagy V betű az 5. hónap - a tölcsért, a 8-as szám pedig két, egymáson fekvő gombócot szimbolizál, ez a jelkép került rá a matricákra is.
A nap célja, a magyar kézműves fagyi népszerűsítése, az új ízek és kreációk bemutatása.
(Szöveg: szerkeszto.gportal.hu)
Anyák napja
Az anyák napja megünneplésének története az ókori Görögországba nyúlik vissza. Akkoriban tavaszi ünnepségeket tartottak Rheának az istenek anyjának, és vele együtt az édesanyák tiszteletére. Magyarországon 1925-ben a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt tartotta az első ünnepet, a májusi Mária-tisztelet hagyományaival összekapcsolva. 1928-ban már miniszteri rendelet sorolta a hivatalos iskolai ünnepélyek közé. A legelső anyák napi ünnepséget 1925. március 8-án a MÁV gépgyár foglalkoztatójában tartották. A legtöbb országban ez az ünnep májusra, ezen belül annak második vasárnapjára esik, de ettől eltérően Szlovéniában márciusra, Argentínában októberre tűzték ki ezt a napot.
TovábbMilyen adatokat olvas le kollégánk a térképről?
A főváros magyar anyanyelvű lakosságának területi eloszlását az 1891-es népszámlálás során a lakosság által vallott anyanyelv alapján állapították meg. A még nem beszélő gyermekeket édesanyjuk anyanyelve szerint sorolták be az adott nemzetiségbe. A Székesfővárosi Statisztikai Hivatal még számításba vette a német, a tót (ma szlovák), és az egyéb anyanyelv alapján megállapítható nemzetiségi csoportokat is.
TovábbFebruár 14. – Valentin nap
Ássunk le kicsit a cukormáz és drága ajándékok alá, honnan ered a nálunk mostoha sorsra jutott, mára kereskedelmi ünneppé vált Bálint-nap.
TovábbHonnan értesülnek az egyes generációk a hírekről?
Az Amerikai Egyesült Államokban készült felmérés szerint okostelefonról, számítógépről, illetve tabletről a 18–29 évesek tájékozódnak elsősorban (71%). A tévét a 65 évnél idősebbek választják fő hírforrásnak (68%). Rádióból már nagyon kevesen szereznek információt, főleg az idősebb korosztály (annak is csupán 21%-a). A nyomtatott sajtó sem számít annyira népszerű hírforrásnak, ezt is elsősorban a 65 év felettiek preferálják (mindössze 25%-uk).
Forrás: statista.com
Boncz Imre (szerk.): Kutatásmódszertani alapismeretek
Boncz Imre (szerk.): Kutatásmódszertani alapismeretek
Pécs, Pécsi Tudományegyetem, 2015. 282 p.
Raktári jelzet: 799789