A következő cimkéjű bejegyzések mutatása: digitális technika
Molnár György: Pedagógia, innováció, technológia, digitális kultúra: a digitalizáció új irányai
Molnár György: Pedagógia, innováció, technológia, digitális kultúra: a digitalizáció új irányai
Budapest: Typotex K., cop. 2022. 125 p.
Raktári jelzet: 688231
A tizenegyedik "Hagyományok és kihívások" konferencia az ELTE Egyetemi Könyvtárban
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2023. augusztus 31-én szervezte meg immáron tizenegyedik alkalommal szakmai konferenciáját, amelynek a témái: a Mesterséges intelligencia és könyvtári automatizálás, valamint a Közgyűjtemények hálózatban.
TovábbDigitális fényképezőgép: egy kihaló eszköz?
Manapság a legtöbb ember mindig magánál hordja a „fényképezőgépét”, ami a telefonjába van beépítve, emiatt a 2010-es évek előtt használatos digitális fényképezőgépek az évek alatt háttérbe szorultak.
TovábbShelly Fan: Lecserél-e minket a mesterséges intelligencia? Bevezetés a XXI. századhoz
Shelly Fan: Lecserél-e minket a mesterséges intelligencia? Bevezetés a XXI. századhoz
Budapest, Scolar Kiadó, 2020. 143 p.
Raktári jelzet: E019377
Honnan értesülnek az egyes generációk a hírekről?
Az Amerikai Egyesült Államokban készült felmérés szerint okostelefonról, számítógépről, illetve tabletről a 18–29 évesek tájékozódnak elsősorban (71%). A tévét a 65 évnél idősebbek választják fő hírforrásnak (68%). Rádióból már nagyon kevesen szereznek információt, főleg az idősebb korosztály (annak is csupán 21%-a). A nyomtatott sajtó sem számít annyira népszerű hírforrásnak, ezt is elsősorban a 65 év felettiek preferálják (mindössze 25%-uk).
Forrás: statista.com
Enczi Zoltán – Imre Tamás – Richard Keating: Tippek és trükkök kezdő fotósoknak . A Digitális fotózás műhelytitkai kezdőknek 2.
Enczi Zoltán – Imre Tamás – Richard Keating: Tippek és trükkök kezdő fotósoknak . A Digitális fotózás műhelytitkai kezdőknek 2.
Budapest, Rainbow Slide K., 2021. 159 p.
Raktári jelzet: E 019949
Tegyen virtuális sétákat otthonról csodás magyar helyszíneken
A technika segítségével ma már nagyon sok helyszínre virtuálisan is eljuthatunk, és bejárhatjuk azokat otthonunkban ülve. Legyen az egy múzeum, kastély vagy akár állatkert.
TovábbFelkerült a 20 000. kötet a Magyar Elektronikus Könyvtárba
A Magyar Elektronikus Könyvtár (MEK) 1994-ben indult. A célja, hogy összegyűjtse a magyar vagy magyar vonatkozású, digitalizált formában létrejött vagy digitalizált, tudományos, kulturális és oktatási tartalmú, könyvjellegű, nyilvánosan szolgáltatható dokumentumokat. A kezdeményezést 1999-ben fogadta el az Országos Széchényi Könyvtár.
TovábbÚjabb tárlatot tett online elérhetővé a Szépművészeti Múzeum
Újabb tartalommal bővült a Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria virtuális tárlata.
A Változatok a realizmusra – Munkácsytól Mednyánszkyig című kiállítás után a magyarországi barokk művészetet bemutató kiállítás is bejárható virtuálisan a Szépművészeti Múzeum honlapján. A tárlaton a magyarországi barokk számos izgalmas alkotása és művésze ismerhető meg az 1600-as évek elejétől a XVIII. század végéig. A kiállítás összesen csaknem harminc műtárgyat mutat be.
Kincskeresős számítógépes játékban fedezheted fel az 1940-es évekbeli Erzsébet hidat és környékét
Bár még mindig nem ajánlott az utcára kimenni, a számítógép számos segítséget biztosít az idő hasznos eltöltésére, a tanulásra, illetve a városnak és annak történetének megismerésére.
Erre ad alkalmat például Az eltűnt híd nevű számítógépes játék. Egyik alkotója Handler Balázs, aki miközben a Budapest ostroma alatt lerombolt Erzsébet híd után kutatott, lemodellezte a hidat és másokkal is együttműködve elkészített egy számítógépes játékot, mely ingyen letölthető.