A következő cimkéjű bejegyzések mutatása: megemlékezés
Vekerdy Tamásra emlékezünk (1935-2019)
„Aki jól szeret, az megismer és elfogad – saját világát kitágítja a másik felé. Befogadja őt. És egyben benne – és általa – létezik tovább.” (Vekerdy Tamás: Jól szeretni)
TovábbAz aradi vértanúk és Batthyány Lajos kivégzése: 1849. október 6.
1849. október 6-án végezték ki Aradon az 1848-49. évi szabadságharc 13 honvédtisztjét, Pesten pedig ugyanezen a napon hajtották végre a gróf Batthyány Lajos egykori miniszterelnökre kiszabott halálos ítéletet. A bécsi forradalom évfordulójára időzített kivégzéssorozat a levert szabadságharc utáni megtorlások tetőpontja volt, amiről a magyarság évről évre nemzeti gyásznap keretében emlékezik meg.
TovábbKonrád Györgyre emlékezünk
Folyosói összeállításunkkal a szeptember 13-án elhunyt Kossuth- és Herder-díjas íróra, esszéistára, szociológusra, Konrád Györgyre (1933–2019) emlékezünk.
TovábbCsáth Géza (1887–1919)
Száz éve hunyt el Csáth Géza (1887–1919), aki egy személyben volt orvos, pszichoanalitikus, drámaíró, novellista, publicista, festőművész, zenész és zeneszerző. Ez a sokszínűség jellemzi írásait is. „Az anyag, az érzékek írója volt, a testé, a fájdalomé, a gyönyöré, de mindenekfelett annak a kísérletezésnek az írója, melybe belepusztul a test” – írta róla Illés Endre.
TovábbFábri Zoltánra emlékezünk
25 évvel ezelőtt ezen a napon (augusztus 23-án) hunyt el Fábri Zoltán film- és színházi rendező, színész, festő. DVD-válogatásunkkal rá emlékezünk.
Tovább