A következő cimkéjű bejegyzések mutatása: 20. század
Száz éve született Friedrich Dürrenmatt (1921–1990), svájci író
Száz éve született az 1945 utáni német nyelvű svájci irodalom legnagyobb hatású képviselője Friedrich Dürrenmatt (1921–1990).
TovábbDecember 1. – A magyar rádiózás napja
A magyar rádiózás napját 1925 óta december 1-jén, a folyamatos magyar rádiósugárzás évfordulóján tartják.
(Kép: pixabay.com)
Október 23. - Az 1956-os forradalom ünnepe
A hagyományokhoz híven idén is a Parlament előtt kerül sor az 1956-os forradalom és szabadságharc alkalmából az ünnepélyes zászlófelvonásra katonai tiszteletadással.
TovábbTrianon vs. térképek – avagy mi mindenre jó a statisztika
Az első világháborúban vesztes Magyarország politikai vezetése a cseh(szlovák), a román és a szerb területi követelések, valamint az antanthatalmak által a háború alatt a későbbi utódállamok képviselőinek tett ígéretek ismeretében tisztában volt azzal, hogy a leendő béketárgyalásokon nemcsak a békefeltételek kidolgozása, hanem az ország területi integritása is terítékre kerül. Az esetleges területelcsatolásokat – legalább részben – megakadályozandó a hazai tudományos közélet képviselői szinte azonnal, már a háború végén hozzáláttak a munkához, hogy a magyar békedelegáció megfelelő, tudományosan megalapozott érvekkel és eszközökkel érkezzen meg a majdani béketárgyalásokra. Ezek kidolgozásában, az anyagok összeállításában meghatározó szerepet töltött be a Központi Statisztikai Hivatal, hiszen az adatgyűjtések révén ez az intézmény rendelkezett az ország társadalmára, gazdaságára, földrajzi jellemzőire és nemzetiségi megoszlására vonatkozó adatokkal.
Tovább