Ma, február 15-én 75 éves Nádasdy Ádám magyar nyelvész, költő, műfordító, esszéista
Valentin napot február 14-én tartják az egész világon
A hagyományt Szent Bálinthoz kötik, ő ugyanis a jegyesek, szerelmesek védőszentje. Magyarországon 1990-ben éledt fel megünneplése. A legnagyobb kultusza az angolszász és francia nyelvterületen van, bár ma már a világ szinte minden országában kapcsolódik hozzá valamilyen hagyomány.
Tovább90 éve született Grétsy László magyar nyelvész, főiskolai tanár, televíziós személyiség, a nyelvművelés kiemelkedő alakja.
Grétsy László Budán született 1932. február 13-án, de Pestszenterzsébeten nőtt fel. 1950-ben vették fel az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának magyar-történelem szakára, ahol Pais Dezső professzor szemináriumainak hatására a nyelvtudomány mellett kötelezte el magát. 1954-ben lett az MTA Nyelvtudományi Intézetének tudományos munkatársa, majd főmunkatársa. 1971-ben Lőrincze Lajos utódaként átvette a magyar nyelvi osztály vezetését. 1987-ben az ELTE Tanárképző Főiskolai Karán a magyar nyelvtudományi tanszék vezetője lett, innen ment nyugdíjba 1998-ban.
Tovább100 éve született Göncz Árpád (1922–2015) József Attila-díjas magyar író, műfordító és politikus, a Magyar Köztársaság elnöke 1990 és 2000 között.
210 éve nyílt meg Pest első kőszínháza, a Pesti Városi Német Színház
1812. február 9-én I. Ferenc császár közelgő születésnapjára, fényes ünnepség keretében nyílt meg a pesti Királyi Városi Színház, vagyis ahogy később elnevezték – megkülönböztetve a magyar nyelvű színháztól – a pesti Német Színház a mai Vörösmarty téren. Ez alkalomra az akkori ünnepelt színházi költőt, August von Kotzebue-t kérték fel az alkalmi darab megírására, a nyitóelőadás alkalmával felcsendülő elő- és utójáték megzenésítését pedig Beethoven vállalta.
Tovább